2014.04.02

Aš pats, kaip ir daugelis kitų pilotų kone kiekvieną dieną apsilankau populiariausiuose lėktuvų skelbimų portaluose - juk kiekvienas pilotas svajoja vieną diena persėsti i naujesnį, greitesnį ir toliau skrendantį orlaivį - todėl turiu neblogą įsivaizdavimą apie tai kas vienu ar kitu metu yra siūloma. 

2010.02.01

Trumpas ULO cempionato Biržuose aprašymas

Ultrapilotų ekipažai, dalyvavę ULO čempionate Biržuose:

 
LY-BIZ (Giedrius Grigutis/Mykolas Sadauskas), 
LY-BOB (Robertas Norkevičius/Jonas Martynėnas), 
LY-LTL (Dalius Aleksandravičius/Eugenijus Baltrušaitis), 
LY-VSM (Kestas Vaštakas/Laurynas Sadauskas).
 
ULO čempionato pirmasis etapas,kelionė iš Paluknio į svetinguosius Biržus, prasidėjo tikrai stipriu šiaurės rytų vėju - tokiu stipriu, kad pirmieji isskride LY-BIZ, LY-BOB ir LY-LTL, žemės atžvilgiudažnaijudėjo vos 70 km/h greičiu, o likus kelioms dešimtims kilometrų iki Biržų teko šiek tiek keisti kursą, siekiant išvengti "sunkaus debesėlio". Nepaisant ganėtinai ekstremalių oro sąlygų skrydis vyko saugiai. Prie pat Biržų pirmuosius tris ekipažus pasivijo Kęsto ir Lauryno duetas.
 
Pirmajį vakarą įvyko trumpa oficialioji dalis su šiltomis sutiktuvėmis. Sutikti tikrai buvo ką -atskrido apie 30 ekipažų iš visos Lietuvos, taip pat dalyvavo svečiai iš Lenkijos ir Latvijos.
 
Varžyboms buvo paruoštos trejos rungtys: dvi pirmosios buvo navigacinės, trečioji buvo tūpimas į pažymėtą 100 metrų ilgio ruožą.
 
Visi Ultrapilotų klubo ekipažai dalyvavo kiekvienoje iš rungčių, tačiau įskaitinių taškų nė vienas nepelnė, nes dėl ne visiškai aiškiai išdėstytų čempionatot aisyklių nebuvome apsirūpinę tinkama GPS'ine įrangą, kurių duomenis galėtų nuskaityti teisėjų turima kompiuterinė įranga. Nėra ko graužtis, žinant, kad panašios bėdos ištiko ir daugelį kitų dalyvavusiųjų; lygiai taip pat, kaip galime džiaugtis tuo, kad varžybos visiems keturiems lėktuvėliams (ir jų įguloms) praėjo sklandžiai.
 
Buvo ir incidentų - kilimo iš"dekos"metu latvių Appolo Fox pateko į smuką ir smarkiai apgadino lėktuvą, toje pačioje rungtyje, tačiau jau leidžiantis,gana skaudžiai rėžėsi į žemę lietuvis skraidyklininkas. Laimė, nė vieno incidento metu niekas (išskyrus techniką) nenukentėjo.
 
Nežiūrint į apmaudų nesklandumą su GPS'ais visą kitą buvo puiku. Labai pasistengė Biržų Aeroklubas, kuris užtikrino, kad kiekvienu dalyviu būtų tinkamai pasirūpinta, nuostabiai prižiūrėtas aerodromas; netrūko ir pramogų su alaus degustavimu Radvilų pilyje ir pašnekesių su vasaros atostogų tėviškėn pargrižusiais biržiečiais (-ėmis), kurie truko iki vėlyvo vakaro.
 
Grįžimas namo taip pat praėjo be nuotykių, išskyrus vėją, kuris visas tris dienas pūtęs iš šiaurės, staiga nutarė prailginti mūsų skrydį pasisukdamas iš pietryčiu.
 
Dėkojame Biržų Aeroklubui, ULO federacijai ir teisėjams.
 
Renginio nuotraukas rasite, čia.